fbpx

Mstów

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Był uroczysty apel, gigantyczna flaga, msza i koncert

fot. Adam Równiak/Urząd Gminy Mstów

W sobotni poranek 11 listopada na rynku w Mstowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.

Jak relacjonuje phm. Tomasz Derda, komendant III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”, na zaproszenie wójta Tomasza Gęsiarza i pozostałych organizatorów wydarzenia odpowiedziała liczna grupa mieszkańców gminy.

Zwyczajowo na maszt wciągnięta została biało-czerwona flaga, a także odśpiewano hymn państwowy. Uczczono też pamięć ludzi, którzy na przestrzeni wieków walczyli o Rzeczpospolitą. W imieniu lokalnej społeczności symboliczne znicze zapalili wójt Tomasz Gęsiarz, przewodniczący rady gminy Krzysztof Choryłek i probosccz miejscowej parafii ks. Dawid Köver.

– Uroczystości na rynku stały się dobrą okazją do złożenia obietnicy przez zuchy z Próbnej Gromady Zuchowej „Mstowskie Słoneczka” i 9. Brzyszowskiej Gromady Zuchowej „Wesołe Orzełki”. Z kolei harcerki z dwóch drużyn złożyły przyrzeczenie harcerskie – informuje phm. Tomasz Derda.

Po zakończeniu apelu, jak co roku, uczestnicy sformowali uroczystą defiladę. Z olbrzymią flagą narodową udali się do kościoła parafialnego w Mstowie na nabożeństwo w intencji ojczyzny. Ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego „Cantemus Domino”, pod dyrekcją Ireneusza Tyrasa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter