fbpx

Janów

Kolejny odcinek kanalizacji w budowie. Już siódmy na przestrzeni ostatnich czterech lat

fot. Urząd Gminy Janów

3 sierpnia włodarz gminy Janów podpisał umowę z firmą Hydromex Plus na budowę nowego odcinka kanalizacji sanitarnej na terenie samorządu. Tym razem sieć połączy Okrąglik ze Śmiertnym Dębem. Prace ruszą w listopadzie.

Koszt zleconego przez wójta Edwarda Moskalika zadania opiewa na kwotę 1,55 mln zł. Niemal jednak 1,3 mln zł lokalny budżet dostanie na ten cel funduszów unijnych, a konkretnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W konsekwencji powstanie sześćset metrów sieci kanalizacji grawitacyjnej i niemal tysiąc siedemset metrów kanalizacji tłoczonej.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat to siódme już taka inwestycja w gminie Janów. 

– W tym okresie zostało już wybudowane łącznie ponad dziewięć kilometrów kanalizacji sanitarnej. Obecnie jest w budowie dwa i pół kilometra sieci kanalizacyjnej. Kolejne trzy projekty czekają na dofinansowanie i realizację, a dwa następne odcinki kanalizacji są w fazie projektowania – podkreśla wójt Moskalik.

Jak oszacował miejscowy urząd gminy, łączna wartość realizowanych w latach 2019-2024 inwestycji w sieć kanalizacyjną przekracza już 11 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter