Blachownia

Hybrydowe lampy rozświetliły blachowniańskie jezioro

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Pięćdziesiąt trzy hybrydowe lampy solarne od kilkunastu dni oświetlają teren wokół śródmiejskiego zbiornika w Blachowni.

To nowoczesne rozwiązanie jest kolejnym elementem realizacji prowadzonej przez gminę inwestycji rekultywacji jeziora i zagospodarowania przylegających do niego miejskich terenów. Latarnie zasilane są modułem fotowoltaicznym. Zgodnie z ich specyfikacją techniczną, na naładowanych akumulatorach mogą świecić nawet przez tydzień, przez około osiem godzin każdego dnia, a ich żywotność obliczona jest na 60 tys. godzin pracy.

– Teren wokół zbiornika nabrał zupełnie nowej jakości. Lampy pięknie go oświetlają i eksponują jego walory. Powstaje niesamowite wrażenie, szczególnie teraz, w okresie zimowym, kiedy jest dużo śniegu, co stwarza idealne warunki do spacerów czy wieczornych wycieczek z dziećmi. Jest jasno, a przede wszystkim bezpiecznie. Co istotne, oświetlenie jest niezależne od zasilania z sieci energetycznej, więc jest i ekologiczne i bezkosztowe – cieszy się burmistrz Sylwia Szymańska.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter