fbpx

Ekologia w powiecie

Kolejny konkurs dotyczący „Zielonych Pracowni” rozstrzygnięty

fot. Urząd Miejski w Blachowni

W siedmiu kolejnych placówkach na terenie powiatu częstochowskiego i kłobuckiego powstaną tzw. „Zielone Pracownie”. To już szósta edycja konkursu, który organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem konkursu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. Mogły się do niego zgłaszać placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym edycji.

W sumie, ze wszystkich szkół w województwie śląskim nadesłano sto cztery zgłoszenia. Spośród nich wyłoniono pięćdziesiąt osiem najlepszych propozycji. Wśród zwycięzców znalazły się szkoły z Mykanowa, Mstowa i Poczesnej w powiecie częstochowskim oraz Kłobucka, Krzepic, Opatowa i Popowa w powiecie kłobuckim.

Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej szkoły dostaną po 30 tys. zł dotacji.

– Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu – to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze „Zielonych Pracowni” – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter