fbpx

Koniecpol

82. rocznica wybuchu II wojny światowej. W Koniecpolu uczcili pamięć mieszkańców Chrząstowa

fot. Dom Kultury w Koniecpolu

5 września w Koniecpolu odbyły się uroczystości patriotyczne, podczas których uczczono pamięć zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w pierwszych dniach II wojny światowej mieszkańców Chrząstowa. W intencji ofiar w kościele parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła odprawiono uroczystą mszę.

Nabożeństwo było jednym z elementów zaplanowanej celebry. Po mszy w akompaniamencie lokalnej młodzieżowej orkiestry dętej uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik upamiętniający pomordowanych. Odegrano tam hymn państwowy, odmówiono modlitwę za poległych w obronie ojczyzny, a następnie złożono tradycyjne wiązanki kwiatów. 

– W obchodach uczestniczyły delegacje władz gminnych i powiatowych, szkół i przedszkoli, zakładów pracy, stowarzyszeń, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy Koniecpol. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Ryszard Suliga, który podkreślił, że musimy pamiętać o naszej historii, postawach patriotycznych i przekazywać je następnym pokoleniom, aby pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny – życie, nigdy nie odeszła w zapomnienie – relacjonują miejscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter