fbpx

Przyrów

9-letnia mieszkanka Przyrowa walczy z białaczką. Fundacja z bliskimi apelują o wsparcie

fot. Shutterstock

W sierpniu u Wiktorii Bekus wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną. By móc opiekować się dzieckiem w trakcie leczenia, jej mama zmuszona była zrezygnować z pracy. Rodzina nie jest w stanie udźwignąć kosztów związanych z terapią i dojazdami do szpitala. Liczy się każda, choćby najdrobniejsza wpłata.

Dziewczynka razem z mamą przebywa obecnie na oddziale onkologii i hematologii dziecięcej zabrzańskiego szpitala, gdzie poddawana jest chemioterapii. Zarówno dla niej, jak i jej rodziny to niezwykle trudny czas. Oprócz chemii w plan leczenia dziecka wpisana jest antybiotykoterapia, przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku czy punkcje lędźwiowe.

Kolejnym etapem będzie około półtoraroczne leczenie podtrzymujące, które polega na doustnym podawaniu chemii w domu. Wszystko po to, by zabezpieczyć zdrowie dziecka przed potencjalnym nawrotem nowotworu. Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa jeszcze szpital, ale niebawem cały finansowy ciężar leczenia Wiktorii spocznie na barkach rodziców.

– To między innymi koszty leków, wizyt w poradniach specjalistycznych mających ochronić dziecko przed powikłaniami po chemioterapii, ale i rehabilitacja, regularne badania krwi czy kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni. Są to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny – informują przedstawiciele Fundacji Iskierka.

To właśnie za pośrednictwem tej organizacji pożytku publicznego, która specjalizuje się w pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi, można wpłacać pieniądze na rzecz małej mieszkanki Przyrowa. Jak podkreślają pracownicy fundacji, każda złotówka ma ogromne znaczenie.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio z poziomu strony internetowej Fundacji Iskierka, którą można znaleźć tutaj, lub przelewem na jej konto: Fundacja Iskierka, nr 37 1050 0099 6781 1000 1000 1086. Warto pamiętać o tym, że Wiktorii można również pomóc przy okazji wypełniania na początku przyszłego roku zeznania podatkowego. Chodzi o tzw. jeden procent. Wystarczy wówczas w odpowiedniej rubryce wpisać KRS 0000248546 i cel szczegółowy: „Wiktoria Bekus”.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter