fbpx

Mstów

Absolutorium dla Gęsiarza. Radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie poparli wójta

fot. Urząd Gminy Mstów

Podczas ostatniej sesji rady gminy mstowscy samorządowcy jednogłośnie udzielili wójtowi Tomaszowi Gęsiarzowi wotum zaufania, a następnie dali mu absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

Czym jest absolutorium? To potwierdzenie przez radę gminy, iż włodarz prawidłowo wydawał publiczne pieniądze. Nim jednak podczas sesji doszło do głosowania, odbyła się debata nad raportem o stanie gminy.

– Ten raport po raz kolejny pokazuje, że jako samorząd w sposób strategiczny i przemyślany dążymy do realizacji oczekiwań naszych mieszkańców, starając się jednocześnie pamiętać o utrzymaniu urokliwego charakteru gminy Mstów. Dobro wspólne, troska o mieszkańców, potrzeba wypracowywania wciąż na nowo kompromisów to wartości i wyzwania, które są dla nas bardzo ważne – mówił w swoim wystąpieniu przed debatą Tomasz Gęsiarz.

Wójt podkreślał, iż pomimo pandemii udało się zrealizować wszystkie zaplanowane na początku 2020 roku plany i inwestycje. Po zakończeniu dyskusji radni podjęli uchwałę w sprawie wotum zaufania dla Tomasza Gęsiarza. Nie było zaskoczenia, wszyscy zagłosowali za.

Podobnie było w przypadku absolutorium dla wójta za prawidłowe wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tutaj pozytywną opinię wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisja rewizyjna rady gminy. Tak samo, jak we wcześniejszym głosowaniu, radni nie mieli wątpliwości i ponownie zagłosowali jednomyślnie.

– Absolutorium jest dla mnie bardzo ważne. Jest potwierdzeniem, że państwo akceptują i doceniają moją codzienną pracę – zwrócił się do zebranych Gęsiarz. – Samorząd to jednak sport zespołowy. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi na co dzień. Dziękuję skarbnik gminy Marii Skibińskiej za czuwanie nad finansami. Dziękuję mojej zastępczyni Małgorzacie Grabowskiej i sekretarz Sylwii Kuban. Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu gminy, kierownikom jednostek organizacyjnych i pomocniczych. Dziękuję również radnym i sołtysom za cenne podpowiedzi i wskazówki – dodawał.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter