fbpx

Popów

Agresor z Popowa groził sąsiadowi użyciem siekiery, a później rzucał widłami w policjantów

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

73-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w trakcie policyjnej interwencji rzucał niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku kłobuckich stróżów prawa, znieważając ich w międzyczasie. Skazany już wcześniej za groźby karalne mieszkaniec gminy Popów usłyszał dziewięć zarzutów.

Na początku marca, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku odebrał zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie, który groził sąsiadowi. Krewki 73-latek deklarował użycie siekiery i obrzucenie kamieniami.

Jeszcze przed przybyciem mundurowych, 73-letni mieszkaniec gminy Popów, schował się w stodole. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, ten spod sklepienia rzucał w ich kierunku widłami i deskami.

– Był agresywny i nie reagował na polecenia. Po pewnym czasie próbował uciec tylnym wyjściem. Tam czekał już na niego inny patrol policji, który go obezwładnił i dokonał zatrzymania. Jak się później okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za groźby kierowane w stosunku do sąsiada. Sprawą zajmują się kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury – relacjonuje biuro prasowe kłobuckiej komendy.

Senior usłyszał łącznie aż dziewięć zarzutów. Pięć z nich dotyczyło gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia, które kierował do swoich sąsiadów. Cztery kolejne zarzuty dotyczą czynnej napaści na funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz ich znieważenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

– Decyzją prokuratora, 73-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma zakaz wszelkich kontaktów z pokrzywdzonym sąsiadem oraz zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż trzydzieści metrów – dodają policjanci z biura prasowego.

Za używanie gróźb karalnych grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za napaść i znieważanie funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych – do dziesięciu lat więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter