fbpx

Mstów

Altana w Cegielni. Lokalna społeczność zyskała właśnie wyczekane miejsce

fot. Urząd Gminy Mstów

Mieszkańcy Cegielni mają już gdzie organizować spotkania. W ramach funduszu sołeckiego zamontowana i wykończona została drewniana altana.

Jak informują gminni urzędnicy, do tej pory w Cegielni nie było miejsca, w którym zamieszkujący tę miejscowość mogliby przeprowadzać zebrania sołeckie czy inne niezbędne spotkania.

– Zebrania wiejskie odbywały się często w domach poszczególnych sołtysów, ewentualnie w sali sesyjnej urzędu gminy – wyjaśniają.

Ta niedogodność została w końcu zażegnana. Z pieniędzy pochodzących z funduszu sołeckiego sfinansowano wybudowanie liczącej 35 m² altany. Obiekt, który do podłoża przytwierdzono betonowymi bloczkami, ma zabudowane ściany i dach pokryty bitumicznym gontem.

Dodatkowo, w ramach prac wykończeniowych zarówno dach od wewnętrznej strony, jak i ściany docieplone zostały wełną mineralną. W środku położono instalację elektryczną oraz drewnianą boazerię.

– Zakres prac objął także montaż stolarki okiennej w postaci czterech okien PCV oraz metalowych docieplonych drzwi. Ponadto nad drzwiami wejściowymi wykonano zadaszenie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter