fbpx

Powiat częstochowski

Awans zastępcy komendanta. Częstochowska straż ma nowego szefa

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

15 maja na czele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie stanął st. kpt. Tomasz Bąk (na zdjęciu z prawej), dotychczasowy zastępca komendanta miejskiego.

Nowy komendant posiada bogate doświadczenie taktyczne i operacyjne w dowodzeniu działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Od lat współpracuje także ze środowiskiem Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu częstochowskiego.

Swoją służbę zaczął w 1997 roku od stanowiska dowódcy zastępu zaraz po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. w 1997 roku i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Częstochowie na stanowisku dowódcy zastępu. Zajmował kolejno stanowiska dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany oraz zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Zastępcą komendanta częstochowskiej PSP został w lipcu 2018 roku.

Wraz z rozwojem swoje kariery zawodowej stale podnosił swoje kwalifikacje kończąc Wszechnicę Świętokrzyską w Kielcach, Wyższą Szkołę Zarządzania w Częstochowie, Szkołę Główną Służby Pożarniczej oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W międzyczasie został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a także Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter