fbpx

Olsztyn

Bal w Olsztynie. Wspólna zabawa w szczytnym celu

fot. Tomasz Sieniawski

W ostatni listopadowy wieczór odbył się Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn. Podczas imprezy zebrano ponad 30 tys. zł z przeznaczeniem na wsparcie rodziny wieloraczków ze Zrębic. Wydarzenie było też dobrą okazją do wręczenia statuetek „Olsztyńskiego Anioła Stróża”.

Podczas dwunastej edycji balu bawiło się około sto sześćdziesiąt osób. Wydarzenie i tym razem zgromadziło spore grono przedsiębiorców, ludzi kultury oraz polityków. W tym roku dochód z organizacji tego przedsięwzięcia zasili małżeństwo Aleksandry i Łukasza Kozieł ze Zrębic. Pod koniec lipca urodziły im się pięcioraczki, ale niestety dwójka wcześniaków z tego grona zmarła. Pozostała trójka na szczęcie ma się coraz lepiej, niemniej jednak wymaga ciągłej rehabilitacji, a cała rodzina pomocy rzeczowej i finansowej.

Jedna z częstochowskich firm przekazała wózki dziecięce, foteliki samochodowe oraz sanki. W trakcie balu licytowano obrazy zaprzyjaźnionych z gminą artystów czy choćby lot balonem, a także śmigłowcem. Nie zabrakło podarunków z kancelarii premiera, od marszałka województwa, wojewody śląskiego, parlamentarzystów oraz władz powiatu.

Tradycyjnie podczas balu wręczane są statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża”. Co roku trafiają one w ręce tych osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy Olsztyn. W gronie tegorocznych laureatów znalazł się wielokrotny Mistrz Polski w lotach balonowych Witold Filus, radna Grażyna Elmanowska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Małgorzata Majer, zajmujący się projektowaniem inwestycji drogowych Konrad Zymek, jak i również Jurajska Grupa GOPR.

fot. Tomasz Sieniawski

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter