fbpx

Kłomnice

Będą promować miody jako flagowy lokalny produkt

fot. Urząd Gminy Kłomnice

W ubiegłym tygodniu urząd gminy wystartował z nowym przedsięwzięciem, który zakłada szeroką współpracę z miejscowymi pszczelarzami. Urzędnicy dostrzegli jak bogatym doświadczeniem i tradycjami dysponują właściciele okolicznych pasiek i postanowili wykorzystać je do wypromowania gminy.

Mstów kojarzony jest z sadami, Olsztyn z turystyką, a Kłomnice chcą być znane w regionie z produkcji wysokiej jakości miodów. „Słodka Gmina Kłomnice” to projekt, który ma połączyć potencjał jaki drzemie w dwudziestu pasiekach liczących łącznie ponad tysiąc rodzin pszczelich z narzędziami współczesnego marketingu.

– Na terenie gminy działają aż dwa koła pszczelarskie. Mamy wspaniałą grupę ludzi, która zajmuje się tą profesją. Chcemy pomóc im się rozwijać i jednocześnie promować gminę poprzez produkt, który wytwarzają. Wieloletnie doświadczenie jakim mogą się poszczycić w tym zakresie, a także bogactwo nieskażonych przemysłem terenów sprawiają, że wytwarzany przez naszych pszczelarzy produkt zawiera całą masę najwyższej jakości mikroelementów. Ten produkt to efekt połączenia pasji, tradycji i miłości do natury. Kłomnickie miody są nie tylko bardzo dobre, ale i zdrowe – mówi Piotr Juszczyk, wójt gminy i ambasador tworzonej marki miodowej.

Plany urzędników są ambitne. Projekt „Słodka Gmina Kłomnice” ma już swoje logo i stronę internetową. W mediach trwa szeroko zakrojona kampania promująca całą koncepcję. Zwieńczeniem pierwszej fazy podjętych działań będzie „Święto Pszczoły”.

– To będzie impreza plenerowa, jaką przygotowujemy na 8 września. Wydarzenie składać się będzie z kilku modułów. Zarówno części poświęconej pszczelarstwu, w której zakres wejdzie między innymi konferencja tematyczna, jak i też części wystawowej i rozrywkowej. Już zakontraktowaliśmy gwiazdę, ale nie chcemy jeszcze zdradzać kto wystąpi tego dnia. Podjęliśmy również starania, aby projekt „Słodka Gmina Kłomnice” wyeksponować podczas tegorocznych Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich – wyjaśnia Adam Worwąg, kierownik referatu rozwoju i promocji gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter