fbpx

Przyrów

Będą zbierać odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny

fot. Pixabay

Przez pierwsze trzy dni września w gminie prowadzona będzie zbiórka mebli, wykładzin, dywanów i innych niepotrzebnych już przedmiotów o dużych wymiarach. Z kolei 9 września nadarzy się okazja, by pozbyć się elektrośmieci.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych podzielony został na trzy etapy. Pierwszego dnia zbiórki firma, która zajmie się ich utylizacją, odwiedzi mieszkańców Julianki, Sierakowa, Staropola, Sygontki, Wiercicy i Zalesic. We wtorek zawita do Aleksandrówki, Bolesławowa, Kopanin, Kniei, Smykowa, Stanisławowa, Woli Mokrzeskiej oraz Zarębic. Z kolei ostatniego dnia śmieci o znacznych gabarytach będą mogli pozbyć się mieszkańcy Przyrowa.

Osoby, które natomiast zamierzają wyrzucić zużyte telewizory, pralki, lodówki, komputery, telefony, drobne AGD oraz inną niepotrzebną elektronikę będą mogły tego dokonać 9 września. Należy jedynie pamiętać, że nie będą odbierane rozmontowane i zdekompletowane urządzenia.

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie sprzętu przed posesję w dniu odbioru, najpóźniej do godz. 8. Wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem urząd gminy prosi o zgłaszanie chęci pozbycia się przedmiotów telefonicznie pod numer tel. 34 355 41 20 wew. 40 do 31 sierpnia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter