Po przebudowie DW 791 przyszedł czas na wymianę punktów świetlnych wzdłuż wspomnianej arterii. W sumie zostało zainstalowanych sto trzydzieści pięć lamp LED’owych.
Instalacja nowych energooszczędnych lamp to kolejny element towarzyszący modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej, która biegnie przez teren gminy Poczesna.
– Zgodnie z powyższym zadaniem, na odcinku od DK1 do DK 78 wybudowano oświetlenie drogowe z oprawami oraz zostały zainstalowane lampy LED – informuje Aneta Nawrot, rzecznik prasowy urzędu gminy. – W Kolonii Borek od ulicy Przemysłowej do ulicy Częstochowskiej znajdują się siedemdziesiąt cztery lampy, natomiast na odcinku od skrzyżowania DK 1 z DW 791 do ulicy Przemysłowej pojawiło się sześćdziesiąt jeden lamp – dodaje.
Jak podkreślają lokalni urzędnicy, w wyniku podjętych działań ruch na drodze jest teraz zdecydowanie bezpieczniejszy.