fbpx

Mstów

Będzie bezpieczniej. Kolejne kamery w pięciu sołectwach

fot. Urząd Gminy Mstów

Po centrum Mstowa i terenach rekreacyjnych przy Zalewie „Tasarki” urzędnicy uznali, że przyszedł czas na wyposażenie w monitoring wizyjny następnych miejscowości.

Przed paroma tygodniami informowaliśmy o trwającej rozbudowie monitoringu na terenie gminy. Okazuje się, że niedawno zakupiono i zamontowano kolejne elementy tego systemu. Kamery pojawiły się Jaskrowie, Krasicach, Kucharach, Kuśmierkach i Małusach Małych. W sumie chodzi o jedenaście urządzeń wraz z niezbędnymi peryferiami.

Jak tłumaczą lokalne władze, chodzi o poprawę bezpieczeństwa i ochronę mienia mieszkańców. Zarówno zakup sprzętu, jak i jego montaż sfinansowany został z pieniędzy pochodzących z funduszu sołeckiego.

– Kolejne miejsca w naszych sołectwach będą monitorowane. To bardzo ważne, gdyż szczególnie na placach zabaw czy skwerach komunalnych często dochodzi do aktów wandalizmu i zniszczeń. Teraz służbom łatwiej będzie znaleźć sprawców i wyegzekwować odpowiednie kary – przekonuje wójt Tomasz Gęsiarz.

W Jaskrowie uzupełniono istniejący monitoring o sprzęt, który daje podgląd na skwer przy tamtejszej podstawówce oraz teren przy altankach na ulicy Starowiejskiej. Monitoring zamontowano także na terenie szkół w Krasicach i Kucharach. W Kuśmierkach monitorowany będzie z kolei plac zabaw. To tam w ubiegłym roku wandale poczynili liczne zniszczenia. Bezpieczniej będzie również na placu zabaw koło remizy w Małusach Małych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter