fbpx

Mstów

Będzie bezpieczniej. Nowe progi zwalniające w gminie

fot. Urząd Gminy Mstów

Właśnie sfinalizowano przedsięwzięcia, jakie do realizacji miejscowemu urzędowi zlecili mieszkańcy w Kłobukowicach, Łuszczynie, Zawadzie i Małusach Małych.

Każda inwestycja cieszy, nawet ta poniesiona stosunkowo niewielkim nakładem kosztów. A w tym zakresie wykonano właśnie w ramach funduszu sołeckiego progi zwalniające w powyższych miejscowościach.

Samorząd Mstowa systematycznie odpowiada na prośby mieszkańców w kwestii podniesienia bezpieczeństwa na lokalnych szlakach komunikacyjnych. W ubiegłych latach infrastrukturę wymuszającą uspokojenie ruchu montowano już na gminnych ulicach. Te wybudowane ostatnio mają osiem centymetrów wysokości i są o nawierzchni z czerwonej kostki betonowej.

– Zadania we wszystkich sołectwach wymagały wcześniej opracowania projektów stałej organizacji ruchu, zatwierdzonych przez częstochowskie starostwo, wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim oraz uzyskania wszystkich wymaganych przepisami prawa opinii i uzgodnień – podkreślają miejscowi urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter