fbpx

Kłobuck

Będzie jaśniej na 11 Listopada. Gmina chce pozyskać dofinansowanie z województwa na budowę oświetlenia

fot. Pixabay

Magistrat podpisał umowę precyzującą kwestię opracowania dokumentacji projektowej doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu ulicy 11 Listopada w Kłobucku.

Wartość zamówienia, którego termin realizacji strony ustaliły na 19 kwietnia, sięga około 15 tys. zł. W ramach umowy wykonawca sporządzi dokumentację dotyczącą pięciu lokalizacji.

– Chodzi o doświetlenie przejścia dla pieszych w obrębie Szkoły Podstawowej nr 2, dwóch przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ulicą Bohaterów Bitwy pod Mokrą, dwóch w obrębie skrzyżowania z ulicą kard. Wyszyńskiego i ulicą Harcerską, a także dwóch kolejnych w obrębie skrzyżowania z ulicami Baczyńskiego i Paderewskiego przy Szkole Podstawowej nr 1. Projekt przewiduje także doświetlenie dwóch przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ulicą gen. Rómmla i Spacerową – wymieniają kłobuccy urzędnicy.

Jak informują pracownicy urzędu miejskiego, zamierzają oni złożyć wnioski o dofinansowanie budowy oświetlenia wymienionych przejść do programu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, który prowadzi Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter