fbpx

Przyrów

Będzie przebudowa mostu nad Wiercicą. Gmina zdobyła dofinansowanie

fot. Google Street View

Niemal 840 tys. zł dofinansowania pozyskała gmina Przyrów na przebudowę mostu nad rzeką Wiercicą w ciągu ulicy Częstochowskiej w Przyrowie. Inwestycję wesprze Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

W połowie lutego zatwierdzona została lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach tegorocznego rozdania z RFRD. W skali całego województwa rozdzielono 150,1 mln zł.

– 150,1 mln zł, które trafią do samorządów z regionu w ramach RFRD 2022, zostanie przeznaczonych na realizację stu czternastu zadań – trzydziestu sześciu powiatowych i siedemdziesięciu ośmiu gminnych, w tym na dwadzieścia trzy zadania kontynuowane z poprzednich lat. Pozwoli to na budowę i modernizację 89 kilometrów dróg powiatowych oraz 81 kilometrów dróg gminnych. W ramach Funduszu wybudowane, przebudowane oraz wyremontowane zostaną jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, pobocza, odwodnienie, oświetlenia, przejścia dla pieszych i skrzyżowania – podkreślają w komunikacie służby prasowe wojewody śląskiego.

Wśród inwestycji, które zakwalifikowano do dofinansowania, znalazła się także ta zgłoszona przez wójta Roberta Nowaka. Gmina starała się o 838 tys. zł na przebudowę mostu nad rzeką Wiercicą w ciągu ulicy Częstochowskiej w Przyrowie. Przyznane środki mają pokryć 50 proc. wszystkich kosztów zadania, którego wykonanie wyceniono na kwotę 1,67 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter