Miedźno

Będzie termomodernizacja remiz we Władysławowie i Borowej. Inwestycję wesprą unijne pieniądze

fot. Urząd Gminy Miedźno

Prawie 750 tys. zł na termomodernizację dwóch remiz pozyskały władze gminy Miedźno w rozstrzygniętym z końcem sierpnia konkursie unijnym. Urząd marszałkowski rozdysponował w nim pieniądze na zadania podnoszące efektywność energetyczną i wykorzystujące odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej.

Zainteresowanie konkursem wśród samorządów subregionu północnego województwa było bardzo duże. Świadczy chociażby o tym fakt, że ostatecznie dofinansowanych zostało dwadzieścia siedem zgłoszonych projektów. Unijne wsparcie wyniesie na nie wszystkie ponad 22 mln zł. 

Wójt Piotr Derejczyk chce z ich pomocą przeprowadzić termomodernizację dwóch remiz strażackich oraz wymienić na ekologiczne znajdujące się w nich przestarzałe źródła ciepła. Inwestycja dotyczyć będzie budynków w Borowej oraz w sąsiadującym z tą miejscowością Władysławowie.

– Projekt naszej gminy uzyskał bardzo wysoką punktację. Uplasował się na piątym miejscu listy rankingowej. Przewidywana wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł – podkreśla Daria Piątek, rzecznik prasowy miejscowego urzędu gminy.

Wskazane działania na tych obiektach gminnych to nie jedyne, które samorząd chciałby w najbliższym czasie wykonać. Niedawno informowaliśmy, iż mają tam powstać swoiste centra życia kulturalnego i integracyjnego miejscowości, z których korzystać będą zarówno lokalni druhowie, jak i pozostali mieszkańcy. W zamierzeniach budynki mają zostać przebudowane w proekologicznej technologii oraz wykorzystywać odnawialne źródła energii. Zyskać ma również estetyka otoczenia. Te zamiary uzależnione są w dużej mierze od pozyskania środków z Programu Inwestycji Strategicznych. Prace wyceniono bowiem na nieco ponad 4,5 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter