fbpx

Mstów

Biblioteka cyfryzuje się jeszcze bardziej i zmienia formułę obsługi czytelników

fot. Urząd Gminy Mstów

Wraz z początkiem nowego roku Biblioteka Gminna w Mstowie startuje z nową formą obsługi zarówno swoich czytelników, jak i sposobu realizacji wypożyczeń książek pozostających w jej zasobach.

Od stycznia każda osoba, która dotychczas korzystała z księgozbioru na starych, opartych na papierowej dokumentacji zasadach, musi podpisać się pod nowymi warunkami wypełniając tzw. Kartę Zobowiązania.

– Każdy czytelnik ma zakładane konto internetowe i otrzymuje elektroniczną kartę z kodem paskowym, która na stałe zastąpi obowiązujące do tej pory karty papierowe – tłumaczą pracownicy placówki.

To kolejny etap w postępującej cyfryzacji Biblioteki Gminnej w Mstowie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina zakupiła System Biblioteczny SOWA, który zecydowanie poprawił jakość obsługi samych czytelników. Samorząd stale poszerza również posiadane zasoby biblioteczne oraz inwestuje w podnoszenie kwalifikacji miejscowych bibliotekarzy.

– Liczymy, że wdrożona na początku roku zmiana spotka się z miłym przyjęciem ze strony użytkowników biblioteki – dodają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter