fbpx

Kłomnice

Biblioteka pękała w szwach. Wszystko przez zorganizowaną tam noc pełną atrakcji

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach

Piąty raz w Polsce, pierwszy raz w Kłomnicach. Gmina postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” 5 października zaprosić młodzież do placówki przy ulicy Strażackiej.

Noc Bibliotek to przede wszystkim promocja czytania i wydarzenie, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Organizatorzy przedsięwzięcia liczą, że po poznaniu bibliotek podczas tej jednej nocy w roku, czytelnicy wracać będą do nich także i za dnia.

– Hasłem przewodnim wydarzenia było „Znajdźmy wspólny język”. Gwoździem programu Nocy Bibliotek w naszej gminie było kodowanie robotów Photon w ciemnościach oraz gra w Scottie Go! przy latarce. Na zakończenie zaprosiliśmy dzieciaki na nocny seans z filmem – relacjonuje Renata Wasiak, jedna z organizatorek lokalnej odsłony akcji.

Jak przekonuje, zainteresowanie nocnym wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania.

– Chętnych było więcej, niż miejsca w bibliotece. W sumie ugościliśmy ponad trzydzieści osób – dodaje natomiast jej koleżanka Małgorzata Smolarczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter