fbpx

Krzepice

Bieg Krzepkich jednak się odbędzie? Urzędnicy szukają rozwiązań

fot. Pixabay

Jedno z największych wydarzeń sportowych w Krzepicach o niebagatelnej, bo dwudziestopięcioletniej tradycji jednak się odbędzie. Nie jak zawsze w pierwszą niedzielę czerwca, ale we wrześniu. Przynajmniej takie zapewnienia płyną ze strony urzędu miejskiego.

Krzepicka impreza to coś więcej niż bieg. To było prawdziwe święto sportu, którego pomysłodawcą i patronem jest Kazimierz Zembala, jedna z najbardziej zasłużonych dla Krzepic postaci, a równocześnie ojciec słynnego kardiochirurga profesora Mariana Zembali. To właśnie jego syn wraz ze Zbigniewem Religą był pionierem operacji przeszczepów serca w Polsce, a kilkadziesiąt lat później piastował tekę ministra zdrowia.

W ubiegłym roku odbyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja imprezy. Wzięły w niej udział tłumy zawodników. Rozegrano trzynaście biegów na różnych dystansach, po ten koronny – dziesięciokilometrowy. Rywalizowały ze sobą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Po informacji, że tegoroczna się nie odbędzie, na lokalne władze posypały się słowa krytyki. Ale urząd zaprzecza jakoby zrezygnował z wydarzenia. Poszukuje rozwiązania problemu i nowego organizatora przedsięwzięcia, po wycofaniu się dotychczasowego – klubu Liswarta Krzepice.

– Gmina Krzepice nie zrezygnowała z organizacji Biegu Krzepkich. Nie odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca 2019 z tego powodu, że dwukrotnie ogłaszany konkurs na organizatora biegu nie przyniósł rezultatu. Dotychczasowy wieloletni organizator nie zdecydował się na złożenie wniosku – informuje Zbigniew Sosin, sekretarz urzędu miejskiego. – W związku z powyższym zamierzamy powierzyć organizację innemu podmiotowi. Podczas niedawnego spotkania burmistrza i radnych, z udziałem przedstawicieli środowiska biegaczy z gminy Krzepice ustalono, że bieg będzie zorganizowany w nowym terminie, czyli w drugą lub trzecią niedzielę września. Na następnym spotkaniu podjęta zostanie decyzja dotycząca wyłonienia bezpośredniego organizatora biegu – podkreśla.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter