fbpx

Opatów

Biorą się za rozbudowę wodociągów w Waleńczowie

fot. Pixabay

Samorząd Opatowa podpisał umowę na rozbudowę stacji wodociągowej w Waleńczowie oraz budowę odcinków sieci na ulicach Słonecznej oraz Zakrzewskiej. Wykonawcą będzie pajęczańska firma Instalkan, która przewidziane projektem prace ma zakończyć do końca września.

Przedmiotem zlecenia jest modernizacja stacji wodociągowej mieszczącej się na ulicy Słonecznej w Waleńczowie, a konkretnie wymiana zbiornika retencyjnego wody pitnej o pojemności 200 m3 oraz budowa kontenerowej przepompowni wody z zestawem hydroforowym.

Urządzenia zyskają nową instalację zasilającą. Przebudowane zostaną także istniejące przewody wodociągowe, jak również przewidziano montaż nowych elementów tej sieci. Obok tych prac zagospodarowany zostanie także przyległy teren. Zyska on drogę i uporządkowany plac, a cały areał nowe ogrodzenie oraz bramę i furtkę. Ulica Zakrzewska zyska z kolei sieć wodną wraz z niezbędnymi przyłączami. Przewidziana jego długość to ponad 1,8 kilometra.

Wartość prac to niemal 840 tys. zł, a oprócz środków wyasygnowanych z miejscowego budżetu urząd wspomoże się również specjalną pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter