fbpx

Blachownia

Blachownia po raz czwarty gościć będzie zawodników Elemental Tri Series

fot. Piotr Biernacki

Największa triathlonowa impreza w województwie śląskim z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością biorących w niej udział uczestników z całej Polski.

– Największym walorem turystycznym Blachowni jest bez wątpienia zalew. Co roku z uroków tego miejsca korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Ważną informacją dla zawodników będzie na pewno to, że zbiornik na tegoroczne zawody Elemental Tri Series przeszedł modernizację, w ramach której został nie tylko oczyszczony, ale i pogłębiony. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia tego miejsca została powiększona plaża i zaaranżowano przyległe tereny – chwali Filip Szołowski z Labosport Polska, organizator zawodów.

Podczas zmagań triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów. To supersprint, sprint i dystans olimpijski. Na dystansie olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania etap pływacki o długości półtora kilometra, czterdzieści kilometrów jazdy na rowerze oraz dziesięć kilometrów biegu, w konwencji bez draftingu. Na tym dystansie będzie można rywalizować indywidualnie oraz w sztafecie triathlonowej, w której jeden zawodnik z drużyny płynie, drugi jedzie na rowerze, natomiast trzeci biegnie.

Na dystansie sprinterskim na zawodników czekać będzie siedemset pięćdziesiąt metrów do przepłynięcia, dwadzieścia kilometrów jazdy na rowerze i pięć kilometrów biegu. Z kolei dystans supersprinterski charakteryzować się będzie tym, że zawodnicy będą musieli przepłynąć czterysta metrów, dziesięć przejechać na rowerze, a dwa i pół kilometra przebiec. Na krótszych dystansach dozwolona będzie jazda w grupie, czyli drafting.

W ramach rozgrywanych w Blachowni zawodów będą toczyły się zmagania o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Triathlonie. Wydarzeniu towarzyszyć będą także zawody biegowe dla dorosłych oraz dla dzieci. Ci pierwsi wezmą udział w biegu na dystansie dziesięciu kilometrów, z kolei najmłodsi na trzech dystansach – dwieście, pięćset i tysiąc metrów.

Biuro zawodów zostanie zlokalizowane na płycie boiska piłkarskiego. Start rozpocznie się od etapu pływackiego w jeziorze Blachownia. Trasa kolarska, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie przebiegać przez drogę wojewódzką nr 492. Etap biegowy zostanie wytyczony w pobliżu zalewu oraz okolicznych stawów. Każdy kto chce wziąć udział w zawodach musi zarejestrować się na stronie triathlonseries.pl

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter