fbpx

Poczesna

Blisko dwukilometrowy odcinek zamknięty ze względu na trwającą przebudowę

fot. Fotolia

Od 7 lipca kierowcy poruszający się po terenie gminy muszą liczyć się z trudnościami związanymi z przebudową fragmentu drogi DW 791.

Odcinek, który został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego, zaczyna się na skrzyżowaniu z DK 1 w miejscowości Kolonia Poczesna, a kończy na skrzyżowaniu z DK 78 w Zawierciu. Wcześniej wprowadzone były jedynie ograniczenia szybkości i ruch wahadłowy, ale postępujące prace wymusiły kolejne ograniczenia.

Zamknięcie odcinka remontowanej drogi niesie szereg utrudnień także dla transportu zbiorowego na terenie gminy Poczesna. Jak podkreślają pracownicy urzędu gminy, w celu zminimalizowania trudności komunikacyjnych, pojawiły się stosowne informacje o objazdach.

– Remont odcinka DW 791 idzie pełną parą, ale prace drogowe niosą za sobą niedogodności. Głownie dla kierowców i to zarówno dla tych indywidualnych, jak i pracujących w szeroko rozumianym transporcie – podkreśla Aneta Nawrot.

Finalnie realizacja wspomnianej inwestycji ma wpłynąć na zwiększenie przepustowości sieci drogowej i poprawę bezpieczeństwa. Zgodnie z projektem wykonana będzie między innymi przebudowa drogi, budowa chodników, zjazdów oraz zatok autobusowych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter