fbpx

Poczesna

Blisko setka dziewcząt z całej Polski biegała po hali z koniem na kiju. To takie zawody były

fot. Paweł Wiśniewski/Urząd Gminy Poczesna

W Poczesnej odbył się Winter Edition 2022 Sweet Cup. To ogólnopolskie zawody hobby horse’owe, które do gminy przywędrowały aż ze Skandynawii. Patronat nad wydarzeniem objął wójt Krzysztof Ujma.

12 lutego w hali sportowej pocześniańskiej podstawówki zameldowało się osiemdziesiąt młodych dziewczyn. Zawodniczki na co dzień pasjonują się tzw. hobby horsing. Co to takiego? W dużym skrócie rzecz sprowadza się do biegania z koniem na kijku przy jednoczesnym naśladowaniu żywego wierzchowca.

Nie bardzo wiadomo czemu to ma służyć, niemniej jednak zdaje się, że zarówno dziewczęta, jak i widzowie tego przedsięwzięcia świetnie się bawili. W programie przewidziano dwa konkursy. Jeden polegał na ujeżdżaniu wspomnianego konia na kiju, a drugi stanowił swoisty konkurs skoków.

– Sędziowie oceniali nie tylko przejazd bez zrzutki oraz czas, ale również technikę poruszania się – relacjonuje Paweł Wiśniewski, główny gminny specjalista od sportu.

Dla najlepszych zawodniczek przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Każda z dziewcząt otrzymała również pakiet upominkowy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter