fbpx

Blachownia

Bloger z Cisia przegrał w sądzie z burmistrz Blachowni

fot. Krzysztof Świtalski

W pierwszej połowie lipca częstochowski sąd uznał Pawła G. winnego popełnienia przestępstwa zniesławienia Sylwii Szymańskiej. Sędzia uzasadniając swój wyrok podkreślała, że oskarżony działał z zaplanowanym z góry zamiarem ośmieszenia i poniżenia burmistrz w oczach opinii publicznej.

– Wyrok nie jest prawomocny, bo chociaż postępowanie toczy się od 2015 roku, a wyrok skazujący zapadł już po raz drugi, „redaktor” ma prawo się odwołać – poinformowała na swoim facebook’owym profilu burmistrz. – Nie zależy mi na karze, ale już najwyższy czas zaprzestać kłamstwom i nękaniom, nie mówiąc już o braku poszanowania ludzkiej godności. Wiem, że szykują się kolejne procesy, gdyż osób poniżanych i ośmieszanych przez tego pana jest znacznie więcej. Mnie jest go po prostu, tak po ludzku, bardzo żal. Musiał mieć smutne dzieciństwo i chyba jest bardzo nieszczęśliwy – podkreślała w swoim komentarzu.

Kim jest Paweł G.? Zawodowo zajmuje się strzyżeniem psów. To także były sołtys wsi Cisie, który po tym jak stracił swoją funkcję, założył lokalnego bloga i od tego czasu nie ustaje w niewybrednych atakach na burmistrz Blachowni. Nie tylko zresztą na nią. Przez ostatnie lata G. rozwinął swoją działalność. Wzrosła liczba prowadzonych przez niego stron w poszczególnych gminach i tym samym osób, które wziął na celownik. Obecnie prowadzi kilkanaście takich portali w regionie. W każdym przypadku złym bohaterem jest urzędujący włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter