fbpx

Koniecpol

Boisko w Radoszewnicy doposażone. Pomogły środki z województwa

fot. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol

Zakup i montaż elementów wyposażenia boiska w sołectwie Radoszewnica był jedną z inicjatyw, którą władze Koniecpola zgłosiły w tegorocznym konkursie „Inicjatywa Sołecka”. Do gminy trafiło 40 tys. zł, które niedawno spożytkowano na poprawę sportowej infrastruktury.

– Zakupiono oraz zamontowano piłkochwyty z zewnętrznej strony boiska o długości trzydziestu siedmiu metrów, wysokości sześciu metrów oraz dwie bramki do piłki nożnej wraz z siatką. Zagospodarowano również teren przy boisku poprzez montaż obiektów małej architektury, w tym czterech ławek i czterech koszy na śmieci – informuje koniecpolski urząd miejski.

Na całe przedsięwzięcie wydano 50 tys. zł. Brakujące środki dołożono z kwoty miejscowego funduszu sołeckiego.

– Wyposażenie infrastruktury sportowej przyczyni się do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz ich uzdolnień sportowych i promocji aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie wpłynie na zwiększenie powszechności oraz dostępności do sportu, zostaną stworzone możliwości wykorzystania obiektu dla organizacji imprez sportowych o charakterze rekreacyjnym, co znacząco wpłynie na profilaktykę i przeciwdziałanie zagrożeniom społecznym poprzez zagospodarowanie czasu wolnego – podkreślają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter