fbpx

Mstów

Brzyszów z nowym kompleksem sportowym

fot. Urząd Gminy Mstów

Trzy przebudowane boiska, dwutorowa bieżnia, skocznia do skoku w dal i szereg elementów małej architektury. To efekt modernizacji, która doszła do skutku dzięki pozyskaniu przez gminę dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Resort wsparł wspomnianą budowę kwotą sięgającą 307 tys. zł z programu, który między innymi ma na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, zarówno tej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego i jednocześnie służącej lokalnym społecznościom w celu aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i również umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.

– Zakres przeprowadzonych prac objął przebudowę boiska do piłki nożnej, gdzie wykonana została nawierzchnia z syntetycznej trawy, a także zainstalowany został piłkochwyt. Syntetyczną nawierzchnię zyskały również boiska do koszykówki i siatkówki. Wzdłuż wschodniego ogrodzenia kompleksu powstała licząca 71 metrów dwutorowa bieżnia. Obiekt zyskał także skocznię do skoku w dal – wyjaśnia wójt Tomasz Gęsiarz.

Wykonawca zadbał też o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Dobudowano ogrodzenie terenu z furtką od strony zachodniej. Powstał ponadto szeroki na półtora metra chodnik. Całość uzupełniają ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. Posadzono również nowe drzewa i krzewy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter