fbpx

Konopiska

Budują drogi. Cztery inwestycje w trakcie realizacji

fot. Pixabay

Gmina przebudowuje drogę przy cmentarzu w Konopiskach i wkracza w pierwszy etap odbudowy tej biegnącej wzdłuż ulicy Rolniczej. Dwóch inwestycji infrastrukturalnych doczekają się także mieszkańcy Aleksandrii.

Na odbudowę odcinka ulicy Rolniczej gmina otrzymała promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zadanie w 80 proc. sfinansowane zostanie ze środków centralnych. Resztę pokryje gmina z własnego budżetu. W jego ramach, na długości 320 metrów, wybudowana zostanie droga o nawierzchni asfaltowej. Po obu stronach jezdni drogowcy odtworzą także rowy. Jak szacują urzędnicy, przewidziany termin zakończenia inwestycji przypadnie na początek października.

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i po części ze środków własnych gminy realizowana jest z kolei przebudowa arterii przy cmentarzu w Konopiskach. Finalnie, na odcinku o długości 333 metrów, ma powstać droga o nawierzchni z kostki brukowej wraz z chodnikiem oraz odwodnieniem. Na chwilę obecną lokalne władze czekają na wyłonienie w przetargu wykonawcy. Planowany termin zakończenia tej modernizacji to z kolei koniec października.

Dwie inwestycje realizowane są także w Aleksandrii. W Pierwszej chodzi o ulicę Zieloną, gdzie przede wszystkim samorząd na odcinku o długości blisko kilometra wyremontuje drogę o nawierzchni asfaltowej, a następnie odtworzy rowy oraz wykona wjazdy na posesje. W Drugiej natomiast, dzięki pozyskanej dotacji w kwocie 240 tys. zł, powstanie trzystumetrowy odcinek. Gmina niedawno zleciła wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do wszczęcia postępowania przetargowego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter