fbpx

Kamienica Polska

Była szkoła, będzie żłobek? Jest pomysł, aby utworzyć pierwszą taką placówkę w gminie

Samorządowcy z Klubu Radnych „Dla Kamienicy Polskiej” proponują, aby w miejsce likwidowanej filii szkoły w Osinach gmina stworzyła żłobek. – Jest przychylny klimat dla tej koncepcji ze strony lokalnych władz. Czekamy na konkretne działania – przekonują.

W opinii radnych, którzy po raz pierwszy o tym pomyśle zaczęli mówić we wrześniu ubiegłego roku, sprawa ma priorytetowy charakter.

– Na chwilę obecną, w przypadku gdy nasi mieszkańcy chcą umieścić swojego malucha w żłobku muszą szukać placówki poza gminą – mówi Michał Otrębski, szef Klubu Radnych „Dla Kamienicy Polskiej”. – Jest to o tyle problematyczne, iż jak wynika z naszych rozmów z rodzicami, którzy przejawiają taką potrzebę, pierwszeństwo mają dzieci z terenu tej gminy, na terenie której znajduje się żłobek. Jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż zainteresowanie jest bardzo duże – dodaje.

Jako przykład radny podaje gminę Poraj, gdzie funkcjonują dwie placówki tego typu i żadna z nich nie narzeka na brak chętnych. Docelowo Otrębskiemu marzy się utworzenie przynajmniej trzech żłobków w różnych częściach gminy. Niemniej jednak zdaje sobie sprawę, że na tę chwilę to pieśń dalekiej przyszłości.

– Najważniejsze żeby od czegoś zacząć. Uważamy, że zaadaptowanie filii likwidowanej szkoły w Osinach na to zadanie, mogłoby być pierwszym krokiem w tym kierunku. W znacznej mierze rozwiązałoby problem wielu naszych mieszkańców – podkreśla.

Radny twierdzi, że propozycja jego klubu spotkała się z przychylnym przyjęciem ze strony wójta Adama Tajbera. Wraz z kolegami z rady gminy liczy na to, że pójdą teraz za tym konkretne działania. Choćby w postaci przygotowania budynku w Osinach do remontu.

– Obecnie analizujemy stosowne rozporządzenia, aby przedstawić wójtowi konkretną koncepcję. Na tego typu przedsięwzięcia można pozyskać środki zewnętrzne choćby z rządowego programu Maluch+. Warto po nie sięgnąć – podpowiada Otrębski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter