fbpx

Kłobuck

Były proboszcz parafii w Białej skazany za pedofilię

fot. Pixabay

Marek C. najbliższe pół roku ma spędzić w zakładzie karnym. Sąd uznał, że były duchowny molestował 13-letnią dziewczynkę.

W opinii wymiaru sprawiedliwości do molestowania nieletniej Izabeli K. miało dochodzić w czasie posługi ówczesnego księdza w parafii w Raszówce pod Lubinem w województwie dolnośląskim. Według sądu kapłan dopuszczał się nadużyć seksualnych także wtedy, kiedy został przeniesiony do Białej. Swoje ofiary pedofil wykorzystywał zarówno na terenie parafii, jak i w trakcie zagranicznych wycieczek, na które wyjeżdżał z dziećmi.

– Sąd wymierza karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz karę dwóch lat ograniczenia wolności, zobowiązując jednocześnie oskarżonego do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze dwudziestu godzin miesięcznie – mówiła podczas ogłoszenia wyroku sędzia Magdalena Bielecka.

Były duchowny ma trzyletni zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną. Dożywotnio sąd zakazał mu także jakiejkolwiek formy pracy związanej z wychowywaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi. Wyrok nie jest prawomocny. Apelacji nie wyklucza zarówno adwokat Marka C., jak i prokurator, który dla pedofila wnioskował o wyższy wymiar kary.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter