fbpx

Blachownia

Centrum przesiadkowe już gotowe. Kosztowało 4,5 miliona

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Po roku szeroko zakrojonych prac budowlanych oddano do użytku zintegrowany węzeł przesiadkowy w rejonie ulicy Sienkiewicza i 1 Maja. To jedna ze sztandarowych inwestycji burmistrz Sylwii Szymańskiej i pierwsze tego typu centrum w regionie.

Całość prezentuje się okazale. W realizacji przedsięwzięcia niewątpliwie pomogły pieniądze z funduszy europejskich. Wywalczenie przez obecne władze Blachowni niebagatelnej kwoty 2,7 mln zł wydatnie umożliwiło realizację wartego 4,5 mln zł przedsięwzięcia.

Efektem jest kompletna przebudowa układu komunikacyjnego przy urzędzie miejskim, gdzie powstało szerokie rondo. Renowacji poddano również nieodległe drogi wewnętrzne.
 
Dla wygody mieszkańców centrum przesiadkowe dysponuje pawilonami do obsługi pasażerów wraz z toaletami. Jest punkt informacyjny i kasy biletowe. Zmotoryzowani chcąc przesiąść się na autobus mogą pozostawić pojazd na parkingu. Jest aż osiemdziesiąt miejsc, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano i o miłośnikach jednośladów, którzy swoje rowery mogą zaparkować pod specjalną wiatą. Bezpieczeństwo ma z kolei zapewnić zamontowane nowe oświetlenie ledowe oraz monitoring na całej przestrzeni.

Ale budowa nie obejmowała wyłącznie infrastruktury na ziemi. Równie ważne było kompleksowe  uporządkowanie instalacji biegnących pod nią. Modernizacji poddano wszystkie media. Przebudowano bowiem sieci wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energetyczną i teletechniczną.

– Blachownia zyskała nowoczesną i pozytywnie wpływającą na środowisko infrastrukturę komunikacji publicznej, która w znacznym stopniu poprawiła funkcjonalność i architekturę centrum miasta – cieszy się burmistrz Sylwia Szymańska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter