fbpx

Mstów

Chodniki w czterech miejscowościach. Powstaną jeszcze w tym roku

fot. Urząd Gminy Mstów

Przy drogach powiatowych biegnących przez Cegielnię, Kuchary, Kłobukowice i Wancerzów Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie, we współpracy z urzędem gminy, położy nowe odcinki chodników.

O prowadzonej inwestycji w Kobyłczycach pisaliśmy już pod koniec października. Realizacja ostatniego etapu budowy chodnika wraz z odwodnieniem w tej miejscowości zostanie ukończona jeszcze w listopadzie. Lada moment ruszy natomiast budowa w ciągu ulicy Gminnej w Wancerzowie. Liczący 215 metrów odcinek ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

W drugi etap wkracza analogiczne zadanie w Kłobukowicach, gdzie wykonany zostanie odcinek liczący 505 metrów. Modernizacja obejmie także ten przy drodze prowadzącej z Cegielni do Kuchar. Wzdłuż wspomnianej arterii powstanie chodnik z kostki brukowej o długość 520 metrów. W ramach prac planowane jest również wykonanie odwodnienia istniejącej drogi oraz konstrukcji chodnika i wjazdów.

– Ze względu na to, że planowany chodnik będzie usytuowany w linii istniejącego rowu, który odwadnia drogę powiatową, należy wykonać kanalizację deszczową. Woda z pasa drogi będzie odprowadzana wzdłuż krawężnika do wpustów ulicznych. Te natomiast włączone zostaną do kanału deszczowego. Dzięki temu rozwiązaniu woda z pasa ruchu będzie odprowadzana do rowów przydrożnych — informują pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter