fbpx

Kłomnice

Cleo wystąpi podczas lokalnego festiwalu

fot. materiały promocyjne artystki

10 czerwca odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Folklorystycznego „Zza Miedzy”. W roli głównej gwiazdy na scenie pojawi się wokalistka znana przede wszystkim z utworu „My Słowianie”.

Cleo, a właściwie Joanna Klepko, to nie tylko piosenkarka i autorka tekstów, ale również malarka i projektantka mody. Od początku swojego scenicznego zaangażowania kształtowała swój wokal w kierunku soulu, gospel, RNB, funky i hip hopu.

Odkryta przez rapera Donatana, w 2013 roku wydała singiel „My Słowianie”. To z tym utworem oboje wspólnie reprezentowali Polskę rok później w konkursie Eurowizji. Ich występ uważany jest za jeden z najbarwniejszych epizodów w historii tego plebiscytu.

Do tej pory nagrała dwa albumy studyjne. Pierwszy zyskał status potrójnej platyny, drugi jeszcze na etapie przedsprzedaży pokrył się branżowym złotem. Artystka wystąpiła także gościnnie na płytach kilku innych wykonawców.

Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci. Jej profile społecznościowe zgromadziły półtora miliona fanów, a klipy na YouTube zostały wyświetlone 200 mln razy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter