fbpx

Mstów

Co piątą złotówkę gmina przeznaczy na inwestycje w lokalną infrastrukturę

fot. Pixabay

Podobnie jak i w ostatnich latach, także i w tym roku około 20 proc. środków jakimi dysponują władze Mstowa w ramach budżetu, spożytkowane zostanie na realizację szeregu zadań inwestycyjnych.

Tegoroczny budżet, który miejscowi radni przyjęli jednogłośnie pod koniec grudnia, zakłada rozbudowę oczyszczalni ścieków w Jaskrowie i ośrodka zdrowia w Mstowie, przebudowę dróg powiatowych na odcinku Wancerzów-Rudniki oraz Srocko-Gąszczyk-Siedlec czy choćby termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie.

– Przebudowy nawierzchni wraz z wykonaniem odwodnienia doczeka się targowisko w Cegielni. Zmodernizowane zostaną ulice Brzozowa w Wancerzowie, Ośmiu Błogosławieństw w Siedlcu, jak i również droga łącząca ulice Kopernika z Marii Skłodowskiej-Curie w Mstowie. Szereg lokalnych dróg, między innymi w Mstowie, Srocku, Małusach Małych czekają remonty nawierzchni bitumicznej – wymienia wójt Tomasz Gęsiarz.

W tej ostatniej z wymienionych wyżej miejscowości gmina chce również ruszyć z pierwszym etapem budowy chodnika przy drodze gminnej. Pracownicy wójta Gęsiarza zamierzają wystarać się w urzędzie marszałkowskim o pieniądze na realizację drugiego etapu budowy drogi transportu rolnego.

Wszystko wskazuje na to, że poszczególne miejscowości wyposażone zostaną w nowe wiaty przystankowe. Planowana jest także dotacja celowa dla Zakładu Gospodarki Komunalnej z przeznaczeniem na budowę odcinków wodociągów i kanalizacji czy rozbudowa oświetlenia na terenie gminy.

Jak zapowiadają urzędnicy, będzie też kontynuowana realizacja programu gospodarki niskoemisyjnej. W dużym skrócie chodzi o wymianę źródeł ciepła na te ekologiczne. W ramach dobrej współpracy na linii urząd a starostwo, gmina pomoże także wybudować chodniki przy drogach powiatowych. Między innymi ten w Kobyłczycach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter