fbpx

Konopiska

Coraz bliżej święta. W Konopiskach poczuli ich przedsmak

fot. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach

W połowie grudnia odbyła się Gminna Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych. Można było skosztować wigilijnych potraw, obejrzeć występy artystyczne, a także skorzystać z oferty kiermaszowej czy wspólnego kolędowania.

Wydarzenie, które co roku ściąga do miejscowej hali sportowej zastępy okolicznych mieszkańców, coraz częściej nie umyka również uwadze osób z sąsiednich gmin. Każdorazowo imprezie towarzyszy obfitujący w szereg atrakcji program, który dla uczestników przygotowują pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Panie z lokalnego koła gospodyń wiejskich zadbały o przygotowanie potraw, a rodzimi artyści o nastrojowy, bożonarodzeniowy klimat. Na najmłodszych czekał z kolei świąteczny warsztat, podczas którego maluchy miały okazję sprawdzić swoje zdolności manualne przyozdabiając ciasteczka.

– Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny gdzie można było zakupić ręcznie robione bombki, stroiki, choinki i inne rękodzieła, a nawet miody – relacjonuje Olga Muc z GCKiR.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter