fbpx

Kłomnice

Czekali na niego ponad rok. Na zakup zorganizowali prawie pół miliona złotych

fot. OSP Karczewice, nahoryzoncie.pl

Po kilkunastu długich miesiącach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Karczewice-Garnek w końcu mogą się cieszyć z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu średniego. Czekali na niego ponad rok. Pojazd dotarł do druhów przed miesiącem.

W garażu strażaków to drugi samochód. Od 2004 roku dysponują bowiem Starem 266. Wyzwania przed jakimi stawali i akcje ratownicze, w których uczestniczyli druhowie, wymagały jednakże gruntownej modernizacji posiadanej floty.

Starania o doposażenie w nowoczesny sprzęt przedstawiciele jednostki czynili już od 2017 roku. W marcu ubiegłego roku zakupili podwozie MAN, a jego dostosowaniem do wymagań ochrony przeciwpożarowej zajęła się firma Bonex z Kamienicy Polskiej. W maju tego roku pojazd uzyskał wszystkie wymagane prawem certyfikaty.

– OSP Karczewice to formacja strażacka z ponad wiekową tradycją. W ubiegłym roku świętowała 100- lecie swojego istnienia. Obecnie to jednostka mobilna typu S-2, która służy do działań ratowniczo- gaśniczych, ratownictwa technicznego, drogowego oraz powodziowego w gminie Kłomnice. Uczestniczyła z poświęceniem w wielu akcjach ratunkowych nie tylko na terenie własnych sołectw, ale i gminy Kłomnice czy powiatu – mówi Tomasz Sojda, miejscowy sołtys.

Samochód oraz jego wyposażenie pochłonęło łącznie 480 tys. zł. W dużej mierze sfinansowali go sami strażacy. Wykazali się przy tym dużą przedsiębiorczością i umiejętnościami organizacyjnymi. Znaczną część dorzuciły również urząd gminy, który przekazał 207 tys. zł czy sołectwo Karczewice – 30 tys. zł. Nieco mniejsze pieniądze udało się zdobyć od Nadleśnictwa Gidle – 5 tys. zł. Zakup wsparli również sąsiedzi z Kuźnicy i miejscowości Chmielarze, którzy przekazali odpowiednio po 5 i 3 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter