fbpx

Kłomnice

Częstochowski klub piłkarski otworzył w Kłomnicach pierwszy ośrodek szkolenia dziewcząt

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Władze KS Skra Częstochowa oraz Pogoni Kłomnice podpisały umowę o współpracy w dziedzinie szkolenia piłkarskiego dziewcząt. Rodzimy klub stał się pierwszym zamiejscowym ośrodkiem w projekcie realizowanym przez częstochowskiego partnera.

Umowa zakłada współpracę Skry z miejscową Pogonią w zakresie szkolenia dziewcząt, które w przyszłości mają trafiać do częstochowskiej drużyny. Jak podkreślał podczas wspólnej konferencji Artur Szymczyk, prezes KS Skra Częstochowa, dzięki tworzonym przez niego ośrodkom szkolenia przed wieloma młodymi dziewczętami, które fascynują się piłką nożną, otworzy się szereg możliwości.

– Najważniejsze jest to, aby w regionie było jak najwięcej miejsc, w których dziewczynki będą mogły bawić się w piłkę, a z czasem trenować jak na profesjonalnych treningach – mówił w trakcie spotkania.

Po tym, jak Skra ruszyła z treningami dziewcząt u siebie okazało się, że zawodniczek, które chcą grać w piłkę nożną jest dużo i nie zawsze mogą one dojeżdżać do Częstochowy. Umowa z kłomnicką drużyną jest sposobem na pokonanie tej bariery. Tym bardziej, że Szymczyk ma ambicje wyjść z tym projektem szerzej w region.

– To jest bardzo dobra droga do tego, by z mniejszych klubów wyciągać chłopców czy dziewczynki. Tutaj młodzież może mieć prawdziwą odskocznię, aby trafić potem do takiego klubu jak Skra. I to jest bardzo optymistyczne, bo przede wszystkim wyciągamy dzieciaków od komputera, od różnych innych rzeczy – dodawał z kolei Piotr Juszczyk.

Włodarzowi wtórował Mariusz Misiewicz, wiceprezes Pogoni Kłomnice, dla którego całe przedsięwzięcie stanowi swoiste oczko w głowie.

– Bardzo bym chciał, żeby ten projekt rozwinął się w sposób maksymalny. Sam będę cały czas się temu przyglądał, będę chciał to korygować jeśli coś będzie nie tak. Jeżeli wszystko będzie szło do przodu, chciałbym, żebyśmy byli równorzędnym partnerem dla Skry – nadmieniał w krótkim podsumowaniu po podpisaniu umowy o współpracy.

Współpraca zarządzanego przez Artura Szymczyka klubu z kłomnickim ośrodkiem to w relacji prezesa pierwszy, a zarazem najważniejszy z kroków do zapewnienia profesjonalnego szkolenia dziewcząt w regionie. Całe przedsięwzięcie ma się skupiać na podniesieniu poziomu sportowego piłki kobiecej.

– Jest to projekt mocno przemyślany – zapewniał zebranych prezes Szymczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter