fbpx

Miedźno

Czołg już dotarł. Piknik Militarny w Mokrej już w najbliższą sobotę

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza w najbliższą sobotę na Piknik Militarny. Wydarzenie, które odbywać się będzie w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, będzie niewątpliwą gratką dla miłośników wojskowości, w szczególności tej historycznej.

Początek imprezy przed Muzeum Kultury Przeworskiej w Mokrej zaplanowano na godz. 17. Będą pokazy jazdy kawaleryjskiej, uświetnione chociażby musztrą paradną czy skokami przez przeszkody. Ponadto zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne oraz wystawcy wszelkiego rodzaju pojazdów militarnych.

– Tegoroczną Nocą Muzeów inaugurujemy obchody 80. Rocznicy Bitwy pod Mokrą. Przed nami szereg wyjątkowych wydarzeń poświęconych tematyce 1 września 1939, przez główne obchody po realizację projektu „Niezwykłe losy Generała Juliana Filipowicza”, na który to projekt udało nam się pozyskać grant – mówi Justyna Pośpiech, dyrektor GOK-u.

Zadowolone z wydarzenia powinny być również dzieci, dla których przewidziano zawody strzeleckie, przejażdżki konne, paintball oraz szereg gier i zabaw. Tradycyjnie, jak na piknik militarny przystało, pojawi się strawa z kuchni polowej oraz wieczorne ognisko. Muzycznie z kolei przedsięwzięcie zwieńczy koncert grupy El.pank.el.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter