Mykanów

Czterolatek walczy ze śmiertelną chorobą. Można mu pomóc biorąc udział w imprezie charytatywnej

fot. Agnieszka Duda

Na początku sierpnia w Mykanowie odbędzie się wydarzenie, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie Wojtka Dudy. Jedyny ratunek dla zmagającego się nowotworem chłopca to wyjazd do specjalistycznej kliniki we Włoszech. Od 5 lipca prowadzona jest zbiórka na stronie siepomaga.pl, gdzie udało się już zgromadzić prawie połowę niezbędnej kwoty.

Pod koniec maja u Wojtka zdiagnozowano neuroblastomę z mutacją N-MYC+, przez który to gen rokowania nie są najlepsze. Kilka dni póżniej maluch otrzymał pierwszą z ośmiu dawek chemioterapii. Czeka go jeszcze radioterapia, pobranie komórek macierzystych i autoprzeszczep. Największe szanse daje jednak immunoterapia. Problem w tym, że w kraju nie jest ona refundowana. Na szczęście pojawiła się szansa na skuteczne leczenie za granicą. Jest jednak warunek. Rodzina ma zaledwie kilka tygodni, by zgromadzić odpowiednie środki. Kwota jest niebagatelna. Chodzi o blisko 1,1 mln zł.

– W klinice powinniśmy stawić się już na początku sierpnia, a leczenie musi być opłacone w całości z góry. Każdy dzień ma ogromne znaczenie. Nie mamy ani chwili do stracenia. Błagamy, pomóżcie ocalić Wojtusia. To nasza jedyna szansa na ratunek – apeluje Agnieszka Duda, mama chłopca.

Za pośrednictwem strony siepomaga.pl rodzina czterolatka uruchomiła zbiórkę pieniędzy. Skala zaangażowania internautów przerosła ich najśmielsze oczekiwania i jednocześnie wlała nadzieję w zrozpaczone serca. Licznik wpłat pokazuje już ponad 450 tys. zł i z każdą minutą pula zgromadzonych funduszy rośnie. Każda złotówka ma ogromne znaczenie, dlatego warto przekazać choćby najskromniejszy datek i pomóc Dudom uratować życie syna. By to zrobić wystarczy wejść tutaj.

Akcja na stronie siepomaga.pl potrwa do końca miesiąca, ale znajomi i przyjaciele rodziny Wojtka na wszelki wypadek wolą dmuchać na zimne i robić wszystko, by maksymalizować szansę na zebranie wymaganej kwoty. Nagłaśniają temat w częstochowskich mediach, udostępniają link do zbiórki na swoich facebook’owych profilach. W planach jest także zorganizowanie imprezy charytatywnej, z której cały dochód przeznaczony zostanie na ratowanie czterolatka. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej w Mykanowie oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie w pierwszą sobotę sierpnia.

– Planujemy między innymi turniej piłki siatkowej, pokaz zabytkowych pojazdów, animacje dla najmłodszych czy dmuchańce. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, by przyszli tego dnia i niezależnie od wysokości kwoty jaką mogą wspomóc powrót Wojtka do pełni zdrowia, uczynili to – mówi Damian, kolega taty chłopca, prosząc by nie podawać jego nazwiska. – Chcę zachować anonimowość, bo nie chodzi tu o jakiś splendor czy o to, by robić sobie na tym przedsięwzięciu reklamę własnej osoby, ale o konkretną pomoc dla dziecka – dodaje skromnie.

Początek zaplanowanego na 3 sierpnia wydarzenia rozpocznie się o godz. 9.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter