fbpx

Konopiska

Cztery modernizacje zakończone sukcesem. Sfinalizowano je w ramach inicjatyw sołeckich

fot. Urząd Gminy Konopiska

Place zabaw w Łaźcu i w Hutkach, teren rekreacyjny w Jamkach oraz boisko w Rększowicach. Gmina zakończyła prace przy zadaniach, które do realizacji wskazali mieszkańcy.

W Łaźcu, tuż przy sąsiadującym z tamtejszą szkołą placu zabaw, pojawił się sześciokąt wielofunkcyjny, który zawiera między innymi elementy do wspinania, podciągania się, gimnastyki oraz zewnętrzny stół do gry w tenisa.

– Ponadto wykonano tam bezpieczną nawierzchnię z mat przerostowych, która skutecznie amortyzuje upadki i chroni przed urazami – wyjaśnia wójt Jerzy Żurek.

W tym przypadku modernizacja możliwa była dzięki środkom pochodzącym z funduszy Łaźca i Wąsosza, pieniądzom z budżetu gminy oraz dofinansowaniu ze środków województwa śląskiego. Z nowego placu zabaw cieszyć się mogą także dzieciaki z Hutek. Przy szkole stanął bujak wieloosobowy oraz urządzenie wielofunkcyjne „Duża forteca”.

W sołectwie Jamki także wymieniono urządzenia zabawowe na placu rekreacji, które wieloletnią eksploatacją oraz upływem się zdegradowały i skorodowały. Zadanie zakładało także zakup zewnętrznego stołu do tenisa stołowego wraz z wykonaniem nawierzchni wokół niego, stworzenie piaskownicy oraz uzupełnienie terenu wokół urządzeń placu zabaw w piasek.

– Natomiast w Rększowicach gruntownie przebudowana została płyty boiska piłkarskiego przy szkole. Stan murawy nie pozwalał na bezpieczne i komfortowe korzystanie z obiektu – mówi wójt Żurek.

Na jej wierzchniej warstwie znajdowały się liczne kamienie, a cały teren porośnięty był kępami mchu i trawy.

– Wiele do życzenia pozostawiała też przesiąkliwość podłoża, bowiem nawet niewielki opad sprawiał, że na boisku przez długi czas utrzymywała się woda – dodaje włodarz.

Nawierzchnia została poddana rekultywacji i jak przekonują władze gminy nawieziono dobrej jakości ziemię pod zasiew trawy, a także odpowiednio utwardzono grunt.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter