fbpx

Kłomnice

Czy pszczoła popada w depresję? Kłomnice uruchomiły słodki portal

fot. Pixabay

Slodkagmina.klomnice.pl to portal o tematyce pszczelarskiej, a zarazem kolejny z kroków w promocji kłomnickich miodów jako produktu lokalnego. Przy okazji można zaczerpnąć z niego wiele ciekawostek o miododajnych owadach.

Przed kilkunastoma tygodniami samorząd wystartował z realizacją projektu „Słodka Gmina Kłomnice”. Ma on sprawić, że Kłomnice będą kojarzone jako miejsce, gdzie produkuje się najwyższej jakości miody. Produkt, który od kilkudziesięciu lat jest dobrem tych ziem, a jak do tej pory nie wykorzystywano tego potencjału na szeroką skalę. W szczególności marketingowo. Zakłada on przede wszystkim wielopłaszczyznową współpracę gminy z pszczelarzami z jej terenu, prezentować ma niebagatelny wpływ miodu na zdrowie i zachęcać do zakupów złotego płynu wyprodukowanego właśnie w kłomnickich pasiekach.

A tych jest ponad dwadzieścia, z tysiącem stu rodzinami pszczelimi. Ich szczegółowy spis wraz z danymi kontaktowymi zawiera wspomniana wyżej strona. Przedstawia również historię i tradycję lokalnego pszczelarstwa. Nade wszystko jednak – mnóstwo informacji związanych z tematyką.

W czym tkwi sekret tego złocistego płynu? Jak powstają różne rodzaje miodu? Czym jest spadź? I jak wytwarza się miód sztuczny i czy pszczoła popada w depresję? To tylko wycinek z zagadnień, na które odpowiedź można poznać w serwisie. Informacje są na bieżąco aktualizowane, a przy okazji otoczone przejrzystymi grafikami. Prosto i przystępnie.

Na 8 września przewidziano z kolei szczególne wydarzenie – „Święto pszczoły”. Patronat nad nim objął ostatnio minister rolnictwa, a sam event to nie tylko impreza rozrywkowa. Zaplanowano specjalną konferencję tematyczną poświęconą pszczelarstwu. Ważnym elementem będzie również część wystawowa i targowa, gdzie będzie można skosztować i oczywiście zakupić produkowanego na terenie gminy miodu.

 

Reklama

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter