fbpx

Poczesna

Czy zdobędzie nagrodę za zasługi dla powiatu? Ma spore szanse

fot. Urząd Gminy Poczesna

Iwona Skorupa, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej została nominowana do nagrody „Za zasługi dla powiatu” za rok 2022. Obok Zespołu Folklorystycznego „Janowianie” i pochodzącego z Kłomnic Zespołu Tanecznego „Senioritki” o wyróżnienie zawalczy w kategorii edukacja i kultura.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Częstochowie, pod kierunkiem Iwony Skorupy prężnie działa pięć projektów. Chodzi o Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”, specjalizujący się w tańcu współczesnym zespół „Takt”, Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni”, KGW „Pocześnianki” oraz miejscowa młodzieżowa orkiestra dęta.

W zarządzanych przez nią pracowniach – muzycznej, plastycznej oraz kole teatralnym – zainteresowani nieprzerwanie mają możliwość rozwijania swoich artystycznych zainteresowań i talentów.

Kierowane przez dyrektor Skorupę placówki cyklicznie przygotowują szereg wydarzeń, jak choćby Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Architektura mojego krajobrazu”, Powiatowy Konkurs Plastyczny, „Tradycyjne ozdoby choinkowe”, Wojewódzki Konkurs Plastyczny na „Szopkę bożonarodzeniową”.

– Kierowane przez nią Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej otrzymało tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz zostało uznane za miejsce przyjazne seniorom – podkreślają powiatowi urzędnicy.

Dyrektor jest inicjatorką wielu akcji charytatywnych, organizatorką wernisaży, wystaw, wieczorów autorskich i szeregu innych ciekawych spotkań.

– W opinii kierownictwa Biblioteki Śląskiej w Katowicach, zarządzana przez nią lokalna biblioteka, należy do najbardziej aktywnych placówek tego typu w powiecie częstochowskim. Iwona Skorupa została odznaczona za zasługi dla województwa śląskiego oraz Odznaką Honorową Primus in Agendo – podkreślają w uzasadnieniu nominacji pracownicy częstochowskiego starostwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter