fbpx

Mstów

Dach przedszkola uszczelniony z wykorzystaniem specjalistycznej membrany

fot. Urząd Gminy Mstów

Zadaszenie jednej z gminnych placówek oświatowych przeszło niedawno sporą metamorfozę. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii wykonano jego renowację i jednocześnie gruntownie uszczelniono.

Przedszkole w Wancerzowie, bo o tę właśnie instytucję chodzi, może pochwalić się jedynym takim dachem w okolicy. Wykorzystanie technologii hydronylon, która to przeznaczona jest do wykonywania hydroizolacyjnych powłokowych pokryć dachowych, pozwala w nowatorski sposób uszczelnić duże powierzchnie zewnętrzne.

Uszczelnienie nanoszone jest w postaci płynnej, dzięki czemu docelowo powstaje powłoka, która się nie nagrzewa i daje efekt tzw. zimnego dachu. Mało tego, dodatkowo obniża ona temperaturę pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio pod nim. Jeszcze jedną korzyścią jest również to, iż zwiększa wydajność ewentualnych ogniw fotowoltaicznych i redukuje koszty ewentualnej klimatyzacji.

W przypadku placówki w Wancerzowie, zanim doszło do uszczelnienia dachu omawianą metodą, należało odpowiednio wcześniej przygotować całe podłoże, naprawić powstałe uszkodzenia papy, wzmocnić naroża oraz styki dachu z innymi elementami. Konieczny był również montaż dziesięciu kominków wentylacyjnych, wklejenie na całej połaci dachowej siatki technicznej w warstwę podkładową, a także naniesienie warstwy nawierzchniowo-ochronnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter