fbpx

Powiat częstochowski

Darmowe szkolenia komputerowe oraz tablet na własność dla seniorów 65+

fot. Fotolia

Fundacja Partycypacji Społecznej realizuje projekt Śląska Akademia Senior@. Projekt dedykowany jest śląskim seniorom, którzy ukończyli 65 rok życia i mieszkają na terenie gminy, która uprzednio zgłosiła swój udział w projekcie. W województwie śląskim zgłosiło się aż 97 gmin! Realizację projektu zaplanowano na 3 lata (2018-2020).

Ponad 1600 seniorów z Śląska korzysta już z darmowych szkoleń komputerowych oraz zajęć animacyjnych.

– Każdego dnia docierają do nas bardzo pozytywne sygnały od uczestników i prowadzących zajęcia – mówi Anna Szymaszkiewicz, prezes Fundacji Partycypacji Społecznej. – Od początku stawialiśmy na miłą, przyjazną atmosferę, która ułatwia naukę i pomaga przełamywać bariery; poziom i tempo prowadzonych zajęć dostosowaliśmy do potrzeb i możliwości seniorów; zrezygnowaliśmy też z egzaminów, które wprowadzają niepotrzebny stres. Myślę, że takie podejście zachęciło seniorów do wzięcia udziału w projekcie – dodaje.

Szkolenia są prowadzone w kameralnych, dziesięcioosobowych grupach, tak by trener mógł poświęcić uwagę każdemu uczestnikowi. Seniorzy spotykają się raz w tygodniu na cztery do sześciu godzin. Każdy z uczestników ma zapewniony sprzęt do nauki, a na zakończenie otrzymuje tablet na własność, po spełnieniu założeń projektowych. Seniorzy uczą się praktycznej obsługi komputera, tabletu, telefonu, swobodnego i bezpiecznego poruszania po Internecie, a przy tym samodzielności.

Swoboda poruszania się po Internecie oraz obsługi różnych urządzeń pomaga również w rozwijaniu zainteresowań i pasji. W szkolenia wplecione są zajęcia z animatorami, którzy będą pomagali przy tworzeniu grup dyskusyjnych i hobbystycznych online; zakładaniu klubów książki czy miłośników filmu, sztuki, fotografii; tworzeniu stron/blogów i tym podobnych.

Wkrótce planowane jest otwarcie grup między innymi w Zawierciu, Porębie, Ogrodzieńcu, Kruszynie, Mykanowie, Rędzinach, Kłobucku, Konopiskach.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 576 444 197, mailowo rekrutacja@cyfrowy-slask.com oraz na stronie projektu www.cyfrowy-slask.com

Śląska Akademia Senior@, projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III: 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizatorem projektu jest Fundacja Partycypacji Społecznej z siedzibą w Poznaniu. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu z UE 15.297.440,00 zł.

 Artykuł sponsorowany

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter