fbpx

Kłobuck

Dla dorosłych i dla dzieci. W Gruszewni powstał fajny plac rekreacyjny

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Z początkiem października w Gruszewni otwarta została nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców sołectwa. Z miejscówki z pewnością zadowolone będą dzieci, młodzież, ale i hobbyści napowietrznego fitnessu.

Za niecałe 52 tys. zł samorząd doposażył plac zabaw oraz wybudował siłownię zewnętrzną. Dodatkowo uporządkowano i zagospodarowano przestrzeń wokół lokalnej świetlicy wiejskiej. Pojawiły się ozdobne rośliny i krzewy. Połowę z tej kwoty gmina pozyskała z organizowanego przez urząd marszałkowski konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

– W ramach przedmiotowego zadania zakupiono i zamontowano orbitreka, wioślarza oraz steper. Urządzenia przeznaczone są dla stałych bywalców tradycyjnych siłowni, jak i dla osób, które z podobnym sprzętem nigdy się nie zetknęły. Natomiast plac zabaw dla najmłodszych uzupełniono o huśtawkę wagową i huśtawkę wahadłową, trampolinę, stół do ping-ponga oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią – precyzuje urząd miejski.

Oficjalne otwarcie tej rekreacyjnej inwestycji było również okazją do zorganizowania pikniku dla dzieci. Oprócz mieszkańców sołectwa uczestniczyli w nim również burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz zaproszeni przez sołtys Mariolę Wojciechowska sołtysi sąsiednich miejscowości – Krystyna Błaszczyk-Kapuścińska z Lgoty oraz reprezentująca Libidzę Urszula Bugaj.

Na wysokości zadania stanęły panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich oraz rada sołecka. Przygotowali moc atrakcji w klimacie dzikiego zachodu. Nie zabrakło oczywiście i poczęstunku. Zabawa była świetna.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter