fbpx

Kłobuck

Do centrum Kłobucka wraca handel, a i urząd coraz bardziej otwarty

fot. Pixabay

Od 29 kwietnia, znajdujące się w centrum miasta targowisko zaczyna funkcjonować w trybie, do którego okoliczni przedsiębiorcy i mieszkańcy przyzwyczajeni byli w czasie przed ogłoszeniem stanu epidemii. Odpowiednie zarządzenie w tej sprawie wydał burmistrz Kłobucka.

Stopniowe uwolnienie tej ważnej dla miasta przestrzeni gospodarczej nastąpiło 22 kwietnia. Pracować tam mogli jednakże tylko sprzedawcy żywności, artykułów rolnych czy też chemiczno-sanitarnych. Teraz swoje stragany i punkty będą mogli rozłożyć handlowcy z wszystkich branż.

Jak podkreślają lokalni urzędnicy, decyzja o przywróceniu pełnej funkcjonalności jest odpowiedzią na oczekiwania przedsiębiorców oraz mieszkańców postulujących o możliwość zakupów na targowisku. Nie oznacza to równocześnie, że nie należy przestrzegać wciąż obowiązujących obostrzeń. Nad ich egzekwowaniem mają czuwać pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, która to instytucja jest równocześnie zarządcą placu targowego.

– Na targowisku będą znajdować się specjalne punkty do dezynfekcji rąk. Handel będzie możliwy nadal tylko przy zachowaniu obowiązku noszenia rękawiczek, zakrycia twarzy i nosa oraz respektowaniu odległości dwóch metrów od innych osób. Ponadto przy jednym punkcie handlowym znajdować się będą mogły maksymalnie cztery osoby – informuje biuro prasowe kłobuckiego magistratu.

Reklama

To nie jedyne z oznak przywracania normalności w kłobuckim samorządzie. Od poniedziałku 27 kwietnia częściowo wznowiono także bezpośrednią obsługę mieszkańców w urzędzie miejskim. Jak na razie dotyczy ona tylko zadań urzędu stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, świadczenia usług komunalnych i ochrony środowiska. W pozostałym zakresie formami kontaktu są poczta elektroniczna, ePUAP i fax, telefon czy też poczta tradycyjna. Jedynie w pilnych sprawach, spoza wspomnianych wyżej zagadnień, możliwa jest osobista wizyta, poprzedzona jednakże wcześniejszym umówieniem terminu.

Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie kłobuckim (stan na 28.04, godz. 14 – przyp. red.)? Można rzec, że są powody do umiarkowanego optymizmu. Z pośród dwunastu potwierdzonych przypadków zakażenia patogenem SARS-CoV-2, połowa z chorych już ozdrowiała. Jednocześnie w kwarantannie nałożonej decyzjami Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłobucku przebywają 22 osoby. Ponadto tę w swoim miejscu zamieszkania odbywa 129 osób, które powróciły do kraju, a pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu jest 113 osób. W związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 5 pacjentów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter