fbpx

Mstów

Do końca czerwca mają przebudować ulicę Kopernika. Właśnie wyłoniono wykonawcę

fot. Urząd Gminy Mstów

Spośród dziewięciu firm, które wzięły udział w przetargu, najlepszą ofertę zaproponowała spółka OLS z Lublińca. Koszt modernizacji sięgnie 145 tys. zł.

Przedmiot zamówienia dotyczy przebudowy drogi łączącej ulice Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie w Mstowie. Ta obecnie istniejąca łączy tę drugą z ulicą Partyzantów i stanowi dojazd zarówno do posesji, jak i do gruntów rolnych.

– Liczymy, że docelowo ułatwi komunikację w rejonie cmentarza parafialnego i okolicznej szkoły – informują pracownicy urzędu gminy.

Reklama

Tym bardziej, że jej aktualny stan jest daleki od zadowalającego. Nie ma rowów i poboczy, a sama ziemna, żużlowa oraz mieszana rumoszem skalnym nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Po przebudowie odcinka o długości 315 metrów ma to się zmienić.

– Zadanie obejmuje wykonanie robót pomiarowych i rozbiórkowych, korytowania drogi wraz z rozbiórką istniejącej podbudowy, a także wykonanie ekostabilizacji. Nowa podbudowa wykonana zostanie z kruszywa kamiennego. Całości dopełni położenie dwuwarstwowej nawierzchni z asfaltobetonu – wymieniają urzędnicy.

Projekt przewiduje także realizację szeregu robót towarzyszących. Od regulacji uzbrojenia począwszy, a skończywszy na zagospodarowaniu przyległego terenu poprzez jego ukształtowanie, plantowanie, uzupełnienie ziemią i obsianie trawą.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter