fbpx

Poczesna

Przedszkolaki podarowały maskotki dla rówieśników poszkodowanych w wypadkach

fot. Urząd Gminy Poczesna

Już od czternastu lat lokalne przedszkole pielęgnuje zwyczaj przekazywania maskotek na rzecz chorych i poszkodowanych w wypadkach dzieci. Przez ten okres podopieczni placówki, dzięki wydatnemu wsparciu swoich rodziców, ofiarowali rówieśnikom ponad tysiąc pluszaków. W tym roku było ich niemal dziewięćdziesiąt, w tym ten tysięczny.

– Wszystko po to, aby dzieci które trafiają do pogotowia, mogły zapomnieć o bólu i chorobie – podkreśla dyrekcja przedszkola.

Ta charytatywna akcja zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak co roku przypada on 25 listopada. Najmłodsi mieszkańcy gminy udają się wtedy na wycieczkę do Stacji Ratownictwa Medycznego w Poczesnej, aby osobiście przekazać pluszaki jej pracownikom. Ci z kolei mają zadanie wręczać je dzieciom, które trafiają na pogotowie. Przy okazji wizyta jest świetną lekcją, podczas której maluchy mają okazję poznać tajniki i specyfikę pracy służb ratowniczych.

W tym roku przedszkolaki podjęły decyzję, że część z zebranych darów trafi do Kłobucka. Liczą, że ich akcja będzie inspiracją dla innych i obejmie w najbliższym czasie również sąsiadujące powiaty.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter